Aurora

Aurora 2019 Boys Soccer Schedule

OpponentResult
North PlatteL 2-0
at Lakeview W 4-0
at Kearney Catholic W 3-0
at Northwest L 3-0
at SchuylerL 4-1
at Seward W 3-0
Lexington L 2-0
at Waverly L 3-1
at Lincoln Lutheran W 2-0
Holdrege L 2-1
YorkW 3-0
CreteL 5-1

Aurora 2018/2019 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
at. Adams CentralW 64-55
at Wahoo W 76-74
at Lakeview W 72-50
at Central City W 77-27
at York W 63-42
Norris W 54-37
Northwest W 40-25
Omaha GrossW 70-45
GretnaL 50-41
at Elkhorn W 39-34
Hastings W 57-52
at Beatrice W 65-47
Columbus W 58-38
Kearney CatholicW 60-44
at Seward W 62-59
HoldregeW 69-34
SewardW 66-63
YorkW 61-58
Waverly W 53-45
at Lexington W 67-54
at Crete W 59-29
at Cozad W 72-52
Holdrege W 72-41
GINWW 69-47
YorkW 55-51
BlairW 64-49
AllianceW 71-49
RoncolliL 75-66

Aurora 2018 Football Schedule

OpponentResult
Adams CentralW 66-28
@Kearney CatholicW 60-21
WahooW 55-21
@NorthwestW 42-27
FairburyW 48-6
@ Fillmore CentralW 57-7
@BC/NGW 48-7
MilfordW 42-13
@Central CityW 47-22
ArlingtonW 61-6
GothenburgW 54-20
WahooW 35-10
OrdW 49-7
Class C1
State Champs!

Aurora 2018 Girls Golf Schedule

OpponentResult
Central City InviteD1: 1st (-3)
D2: 1st (+12)
Seward Invite1st
York Invite2nd
Lakeview Invite2nd
Aurora Invite1st
Aurora TriangularNSA
Columbus TriangularNSA
GICC Quad1st
Hastings Triangular1st
Holdrege Invite2nd
Conference 1st
Districts 2nd
State5th

Aurora 2019 Girls Soccer Schedule

OpponentResult
at North PlatteL 10-0
at Northwest L 3-0
at Lakeview L 4-2
at Kearney Catholic L 2-0
SchuylerW 3-2
at York L 2-1
at Seward L 3-0
Lexington L 6-0
at Waverly L 2-1
at Lincoln Lutheran L 8-0
Holdrege L 2-0
Kearney CatholicL 4-0

Aurora 2018/2019 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
at. Adams CentralL 48-31
at Wahoo L 53-18
at Lakeview L 45-40
at Central City L 39-35
at York W 41-35
Norris L 58-26
Northwest L 47-32
Omaha GrossL 41-31
Duchesne W 35-31
at Elkhorn L 35-15
Hastings W 31-22
Columbus W 44-38
HoldregeW 40-30
at Seward L 58-25
SchuylerW 39-29
SewardW 63-33
LakeviewL 51-33
at GICCL 64-34
Waverly L 53-28
at Lexington W 41-37
at Crete L 63-36
GINWL 51-45

Aurora 2018 Softball Schedule

OpponentResult
at Lexington W 11-10
St PaulL 9-8
GeringW 8-4
CozadW 2-1
Holdrege W 15-6
FairburyL 9-0
BenningtonL 8-2
PlatteviewL 12-4
at CentennialL 5-4
York L 9-2
GINWL 11-1
FreemanL 11-1
Logan ViewW 14-2
Schuyler W 12-3
at CreteL 6-1
at HastingsL 9-1
Cozad W 13-12
Northwest L 7-1
at Central City W 4-2
at Central City W 9-8
Adams CentralL 11-1
Central CityW 5-4
BC/NGL 5-3
GICCL 7-3
Hastings L 14-1
Blue RiverW 2-0
HoldregeW 8-0
Northwest L 14-2
LexingtonW 10-8
Fillmore Central W 10-5
SewardL 8-0
Blue RiverL 11-6

Aurora 2018 Cross Country Schedule

OpponentResult
GINW InviteNTS
Seward InviteG: 9th
B: 4th
Minden InviteG: 1st
B: 1st
Aurora InviteG: 2nd
B: 2nd
Central City InviteG: 2nd
B: 1st
Grand Island InviteG: 2nd
B: 2nd
UNK Invite G: 4th
B: 6th
Syracuse InviteG: 3rd
B: 3rd
Conference B: 1st
G: 3rd
Districts B: 1st
G: 3rd
State B: 5th
G: 9th

Aurora 2019 Track & Field Schedule

OpponentResult
Concordia InviteB: 2nd
G: 1st
NWU InivteB: 8th
G: 3rd
Norris InviteB: 6th
G: 1st
Gothenburg InviteB: 10th
G: 2nd
GINW InviteB: 6th
G: 1st
CNTCResults
Blair InviteB: 10th
G: 2nd
ConferenceB: 8th
G: 2nd
District Meet B: 9th
G: 2nd
StateB: NTS
G: 5th

Aurora 2019 Boys Golf Schedule

OpponentResult
Seward Invite5TH
York Invite12th
St Paul Invite2nd
Beatrice Invite7th
Holdrege Invite6th
GICC Invite6th
Conference5th
at York NSA
Minden Invite6th
Districts6th

Aurora 2018/2019 Wrestling Schedule

OpponentResult
GINWL 48-36
Boys Town Invite7th
Platteview Invite3rd
Boys TownW 47-28
Norfolk CatholicW 66-18
Wood RiverW 63-16
BC/NG W 56-24
Central CityL 39-33
Lakeview L 49-21
Broken Bow Invite4th
Aurora Invite1st
Central City Invite5th
at CreteW 56-19
Plattsmouth W 35-34
Palmer Invite2nd
at Adams CentralL 39-34
SCNUD #5W 71-12
Adams CentralW 42-30
Broken Bow L 52-27
Grand IslandL 48-24
Conference5th
at OrdW 54-30
St. Paul W 40-33
District4th
State 9th

Aurora 2018 Volleyball Schedule

OpponentResult
at NorrisL 2-0
Wahoo L 2-0
at York W 3-0
ElkhornL 2-0
Beatrice L 2-0
GrossL 2-0
Columbus W 3-2
Kearney L 2-0
GretnaL 2-0
North PlatteW 2-0
Grand IslandL 2-1
at Adams CentralW 2-1
Minden W 2-1
Central CityW 2-1
Lakeview L 2-0
Northwest L 3-1
YorkW 2-1
LakeviewL 2-0
Central CityW 2-0
at Lexington W 3-1
GICCL 3-0
at Hastings L 3-2
YorkW 2-0
CreteW 2-0
Adams Central W 2-0
LakeviewL 2-0
SewardL 2-0
at Omaha GrossW 2-0
Skutt Catholic L 2-0
Holdrege W 3-0
Seward L 3-0
GINWL 3-0