Doniphan-Trumbull

Doniphan-Trumbull 2019 Football Schedule

OpponentResult
Wood RiverW 58-0
CenturaW 72-24
at HersheyW 60-14
at Southern ValleyWeek 4
SuttonWeek 5
at Sandy CreekWeek 6
SuperiorWeek 7
at Hastings St. CeciliaWeek 8
MilfordWeek 9

Doniphan-Trumbull 2019 Cross Country Schedule

OpponentResult
Hastings TriangularNSA
NPSP InviteB: 3rd
G: 4th
Broken Bow InviteB: 10th
G: 6th
Ravenna Invite09/19/2019
Crete Invite09/24/2019
UNK Invite09/30/2019
LPC Meet 10/08/2019
District 10/17/2019
State 10/25/2019

Doniphan-Trumbull 2019 Girls Golf Schedule

OpponentResult
DT InviteNSA
Kearney Catholic Invite7th
GICC/Gibbon Tri2nd
at GICC NSA
at KCHS5TH
Hastings Invite7th
Gibbon Invite09/24/2019
LPC Meet 09/27/2019
Ravenna Invite10/01/2019
Centura Invite10/03/2019
District Meet 10/07/2019

Doniphan Trumbull 19/20 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
Blue Hill 12/06
St. Paul 12/07
St. Cecilia 12/13
Kenesaw 12/14
Deshler 12/17
Sandy Creek12/20
Central City 12/21
Elm Creek Holiday12/27
Elm Creek Holiday12/28
Ravenna01/09
GICC01/11
Centura 01/14
Gibbon01/17
Adams Central01/18
Superior01/24
Conference02/03
Conference02/04
Conference02/07
Conference02/08
Thayer Central 02/11
Wood River02/14
Loup City 02/21
Sub02/24
Sub02/25
Sub02/27
Sub02/29

Doniphan-Trumbull 2020 Boys Golf Schedule

OpponentResult
Heartland/Harv/Sutton Quad04/02
GICC/HL Tri04/11
WR/HSC Tri04/15
Red Cloud Invite04/18
Sandy Creek Invite04/23
St. Paul Invite04/25
Sandy Creek04/30
St. Cecilia Invite05/02
Sutton Invite05/07
Lou Platte05/09
Wood River05/11
Franklin Invite05/12
District05/18-05/19
State05/27-05/28

GICC/DT/WR 2019 Softball Schedule

OpponentResult
Lakeview W 14-2
FairburyW 7-5
YorkCanceled
O'NeillL 4-3
St. Paul W 10-6
Ord W 16-8
Central CityW 9-6
Seward L 6-3
Platteview L 9-6
Kearney CatholicL 8-0
Minden W 18-0
GeringL 7-1
McCook L 6-4
GothenburgW 11-2
Blue HillW 10-5
Adams CentralL 6-4
GINWL 9-0
Hastings L 5-0
BenningtonL 14-2
HoldregeW 12-0
Crete L 15-3
Twin River 09/19/2019
Wahoo09/24/2019
York09/24/2019
Seward09/26/2019
LSE Invite09/28/2019
LSE Invite09/28/2019
LSE Invite09/28/2019
Hastings 09/30/2019
Aurora09/30/2019
Conference10/04/2019
Conference10/04/2019
Conference10/04/2019
District10/07/2019
District10/08/2019

Doniphan-Trumbull 19/20 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
Blue Hill 12/06
St. Paul 12/07
St. Cecilia 12/13
Kenesaw 12/14
Deshler 12/17
Sandy Creek12/20
Central City 12/21
Elm Creek Holiday12/27
Elm Creek Holiday12/28
Ravenna01/09
GICC01/11
Centura 01/14
Gibbon01/17
Adams Central01/18
Superior01/24
ALC01/28
Ord 01/30
Conference02/03
Conference02/04
Conference02/07
Conference02/08
Thayer Central 02/11
Wood River02/14
Sub02/17
Sub02/18
Sub02/20
District02/28

Doniphan-Trumbull 2020 Track & Field Schedule

OpponentResult
Concordia Invite03/20
Thayer Central Invite03/24
Hastings Invite03/27
SC Invite04/06
Ravenna Invite04/16
Doniphan-Trumbull Invite04/21
CNTC04/27
LouPlatte05/01
District05/14
State05/22-23

Doniphan-Trumbull 2019 Volleyball Schedule

OpponentResult
CenturaL 3-0
Blue HillL 2-1
Wood RiverL 2-0
KenesawW 2-1
SuperiorL 2-0
GICCL 2-0
Sutton W 2-1
SuperiorL 2-0
Fillmore CentralL 2-0
Sandy CreekW 2-0
GibbonL 2-1
Central City L 2-0
Adams Central 09/19/2019
St. Cecilia 09/24/2019
Adams Central Inv09/28/2019
Adams Central Inv09/28/2019
Adams Central Inv09/28/2019
Ravenna10/01/2019
Loup City 10/03/2019
Giltner10/08/2019
Heartland 10/08/2019
St. Paul 10/10/2019
Conference10/14/2019
Conference10/15/2019
Conference10/17/2019
Broken Bow Inv10/22/2019
Broken Bow Inv10/22/2019
Broken Bow Inv10/22/2019
Ord 10/24/2019
Sub10/28/2019
Sub10/29/2019
District11/02/2019
State11/07/2019
State11/08/2019
State11/09/2019

Doniphan-Trumbull 19/20 Wrestling Schedule

OpponentResult
Harvard Invite12/07
Ravenna12/10
Wood River Invite12/13
Pope John Duals12/21
Pope John Duals12/21
Pope John Duals12/21
Pope John Duals12/21
Pope John Duals12/21
St. Paul 12/28
Fillmore Central Invite01/04
WC Invite01/10
Superior01/16
Harvard01/16
Cross County Invite01/18
Lou Platte01/25
Gibbon01/30
Minden 01/30
DT Invite02/01
ALC Duals02/07
ALC Duals02/07
ALC Duals02/07
ALC Duals02/07
ALC Duals02/07
District 02/14-02/15
State02/20-02/22

Grand Island 19/20 Swimming & Diving Schedule

OpponentResult
Hastings/Kearney Tri12/05
LNS/LSE Triangular12/10
Lincoln High12/12
LSE Invite12/20
12/21
Kearney Invite01/11
LNE01/14
Lincoln High Invite01/17
01/18
Fremont01/23
Lincoln East 01/30
Kearney02/04
HAC02/13
02/15
State02/27
02/29