Elm Creek

Elm Creek 2018/2019 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
at Shelton W 63-48
Southern Valley W 52-41
Alma W 73-53
at SEMW 59-32
Ansley-Litchfield W 41-40
Bertrand W 65-54
at Eustis-Farnam W 75-43
Doniphan-TrumbullW 47-46
CozadL 77-39
at LoomisW 81-71
Wilcox-Hildreth W 62-55
Axtell W 67-60
at Kenesaw W 47-35
Franklin W 66-29
at Pleasanton W 52-44
OvertonW 76-71
SEMW 71-48
PleasantonL 42-39
LoomisW 66-50
Amherst W 53-51
at Elwood 15-Feb
Sub-District 18-Feb 
Sub-District 19-Feb
Sub-District 22-Feb
District26-Feb
State 07-Mar
State 08-Mar
State 09-Mar

Elm Creek 2018 Football Schedule

OpponentResult
OvertonL 50-13
@ArapahoeL 36-20
@MorrillW 66-30
BurwellL 42-38
South LoupL 42-6
@AmherstW 28-22
Ansley-LitchfieldW 50-16
@Arcadia-Loup CityL 40-12
@Arcadia-Loup CityL 28-18

Elm Creek 2018/2019 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
at Shelton W 67-23
Southern Valley W 51-31
Alma W 61-52
at SEMW 51-39
Ansley-Litchfield W 47-19
Bertrand W 58-32
at Eustis-Farnam W 57-13
Doniphan TrumbullL 62-30
GibbonW 69-37
at LoomisW 67-43
Wilcox-Hildreth W 70-38
Axtell W 36-34
at Kenesaw W 51-39
Franklin W 64-44
at Pleasanton L 45-35
at Overton W 45-24
Wilcox-HildrethW 69-22
AxtellW 61-33
Pleasanton L 45-27
at Elwood W 73-27
Amherst L 47-44
AmherstW 53-43
South LoupW 35-28
Ponca22-Feb 
State 28-Feb 
State 01-Mar
State 02-Mar 

ECO 2018 Cross Country Schedule

OpponentResult
Gibbon InviteG: 8th
B: 5th
ALC InviteG: 5th
B: 3rd
Alma InviteNTS
Franklin InviteNTSA
UNK InviteG: 22nd
B: 26th
Wilcox-Hildreth InviteNTSA
Districts B: 9th
G: 9th
State Tournament NTS

Elm Creek 2018/2019 Wrestling Schedule

OpponentResult
Ansley-LitchfieldL 39-24
AxtellW 30-24
Pleasanton W 36-12
Ravenna Invite14th
at OvertonW 30-18
SouthwestL 28-18
NPSP Invite3rd
A/M Invite3rd
at Ord L 66-18
Cambridge Invite12th
Pleasanton Invite7th
at MaxwellL 59-24
AxtellW 39-21
Burwell Invite14th
Elm Creek Invite4th
Arapahoe Invite1st
FKC/TVC Invite5th
Districts5th
State14-Feb - 16-Feb

Elm Creek 2018 Volleyball Schedule

OpponentResult
Amherst W 3-1
Bertrand W 3-1
at AxtellW 2-0
Eustis-Farnam W 2-0
at Arapahoe W 3-0
at Southern ValleyW 2-1
Franklin W 2-0
Southern ValleyL 2-0
Wood RiverL 1-2
SEMW 2-0
at Wilcox-HildrethW 2-0
Overton W 2-1
at Anselmo-MernaW 2-0
South Loup L 2-0
at LoomisW 2-1
SEMW 2-0
ElwoodW 2-0
Pleasanton L 2-0
South Loup W 3-1
Alma W 3-2
Gibbon W 3-0
ElwoodW 2-0
OvertonL 3-1
AmherstL 3-0
S Valley L 2-1
BertrandW 2-0
Wilcox-HildrethW 2-0
at Sutherland W 3-1
AmherstL 3-1