SEM

SEM 2019 Track & Field Schedule

ResultOpponent
Pleasanton Invite29-Mar
Axtell Invite05-Apr
Bertrand Invite12-Apr
Overton Invite16-Apr
Lexington Invite18-Apr
FKC26-Apr
Elm Creek Invite03-May
District08-May
State17-may & 18-may

SEM 2018 Football Schedule

Opponent Result
@ElbaW 60-6
@HarvardL 52-14
Heartland LutheranW 41-12
@Spalding AcademyW 52-56
McPherson County/StapletonL 46-34
@Maywood-Hayes CenterW 37-18
Wilcox-HildrethL 39-18
Eustis-FarnamL 70-32
@HyannisL 70-30

SEM 2018/2019 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
LoomisL 56-37
at Wilcox-HildrethL 38-27
Elm CreekL 51-39
at Red CloudL 54-40
at South LoupL 44-28
Ansley-LitchfieldL 29-24
ElbaW 64-18
at FranklinL 31-27
ElwoodW 41-27
AxtellW 50-41
Ansley/LitchfieldL 58-39
PleasantonL 49-22
at A/MW 34-33
at Eustis-FarnamW 52-16
AmherstL 37-31
ElwoodW 38-32
PleasantonL 63-23
at SargentW 39-30
OvertonL 40-31
Twin LoupW 30-28
PleasantonL 66-35

SEM 2018 Cross Country Schedule

OpponentResult
Gibbon InviteNTS
ALC InviteNTS
Arapahoe InviteNTS
Franklin InviteNTSA
Burwell InviteNTS
UNK InviteNTS
Wilcox-Hildreth InviteNTSA
DistrictsB: NTS
G: NTS
StateNTS

SEM 2018/2019 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
LoomisL 68-17
at Wilcox-HildrethL 54-26
Elm CreekL 59-32
at Red CloudW 48-10
Ansley/LitchfieldL 53-33
ElbaW 50-10
at FranklinL 50-42
ElwoodL 56-38
AxtellL 54-22
Ansley/LitchfieldL 58-32
PleasantonL 59-27
at A/ML 64-44
at Eustis-FarnamW 50-36
AmherstL 47-39
Eustis-FarnamW 63-48
Elm CreekL 71-48
at SargentL 53-42
OvertonL 69-37
Blue HillL 55-28

SEM 2018/2019 Wrestling Schedule

OpponentResult
Elwood Invite9th
A/M Invite8th
Sutherland Invite21st
Burwell Invite16th
Amherst Invite15th
SEM Invite15th
Mullen Invite8th
CV Invite15th
Arapahoe Invite9th
FKC/TVC Invite14th
Districts19th
StateNTS

SEM 2018 Volleyball Schedule

OpponentResult
GibbonW 3-1
at Wilcox-HildrethW 2-0
ElwoodW 2-0
at OvertonL 2-0
AxellL 2-0
SutherlandL 2-0
Elm Creek L 2-0
PleasantonL 2-1
AmherstW 2-0
at Eustis-FarnamW 2-0
North Platte St PatsL 2-0
SutherlandL 2-0
PaxtonW 2-0
Ansley-LitchfieldW 3-1
Elm CreekL 2-0
LoomisL 2-1
AmherstL 2-0
Sandhills/ThedfordW 2-0
North CentralL 2-1
StapletonW 3-0
at MaywoodL 3-0
Eustis-FarnamW 2-0
PleasantonL 2-0
at ALCL 2-0
Twin LoupW 2-1
at ElbaW 2-0
PleasantonL 2-0
Twin LoupW 3-1
PleasantonL 3-0