St. Paul

St Paul 2019 Boys Golf Schedule

OpponentResult
Ord Invite02-Apr
High Plains Tri08-Apr
Adams Central Invite11-Apr
Central City Invite15-Apr
St Paul Invite18-Apr
GICC Invite30-Apr
Conference02-May
Fullerton Invite07-May
District13-May
State21-May & 22-May

St Paul 2018/2019 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
Gibbon W 55-41
at Cozad L 52-51
at Wood River L 54-39
at Fillmore Central W 65-28
ALCW 45-38
at Broken Bow L 42-35
at Doniphan-Trumbull W 51-43
at Scotus W 51-38
North Bend CentralL 67-41
H/LHFL 55-46
at Sandy CreekW 54-37
Adams CentralL 50-29
Central City W 65-37
at Ord W 41-34
Minden W 55-41
Wood RiverL 67-62
at Centura L 68-52
RavennaW 61-41
Holdrege L 44-34
at GICCL 50-40
Central CityW 47-42
GICCL 50-39

St. Paul 2018 Football Schedule

OpponentResult
Central CityL 16-7
@Southern ValleyW 42-12
@Norfolk CatholicL 49-20
MalcolmW 47-0
@Wood RiverW 26-3
GibbonW 56-0
O'NeillW 21-14
@CenturaW 42-0
GICCW 48-6
St CeciliaW 42-7
@Norfolk CatholicL 56-12

St Paul 2018 Cross Country Schedule

OpponentResult
St Paul InviteNTSA
Gibbon InviteG: 4th
B: 4th
Centura InviteB: 3rd
G: 4th
Broken Bow InviteB: 5th
G: 8th
Central City InviteG: 7th
B: 5th
BC/NG InviteNSA
UNK InviteG: 17th
B: 15th
Conference B: 1st
G: 4th
District B: 3rd
G: 6th
StateB: 11th
G: NTS

St Paul 2019 Track & Field Schedule

OpponentResult
ALC Invite21-Mar
St Paul Invite29-Mar
Adams Central Invite05-Apr
Central City Invite12-Apr
Gibbon Invite18-Apr
Ord Invite26-Apr
Conference 02-May
District 09-May
State 17-May
State 18-May

St Paul 2018/2019 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
Gibbon W 67-24
at Cozad W 41-29
at Wood River L 47-44
at Fillmore Central L 57-46
ALCW 37-34
at Broken Bow L 55-34
at Doniphan-Trumbull W 51-38
at Scotus L 38-23
North Bend CentralL 48-37
ConcordiaW 33-30
at Sandy CreekW 60-12
Adams CentralL 46-31
Central City W 47-43
at Ord L 48-45
Minden W 46-40
RavennaW 43-37
Doniphan/TrumbullL 36-32
OrdL 45-42
at Centura W 47-39
RavennaL 41-33
Holdrege W 48-34
OrdW 53-52
Broken BowL 32-26

St Paul 2018 Volleyball Schedule

OpponentResult
David City W 3-0
Ord W 3-0
Broken BowW 2-0
HastingsW 2-0
Chase CoW 2-0
at Loup CityW 2-0
RavennaW 2-0
Centura W 3-1
GeringW 2-0
GothenburgW 2-0
HersheyW 2-0
OgallalaW 2-0
ChadronW 2-0
MindenW 2-0
Adams CentralW 3-0
Battle CreekW 2-0
RandolphW 2-0
Fremont BerganL 2-0
Cedar BluffsW 2-0
Central City W 3-0
Lakeview W 3-0
at Doniphan-Trumbull W 3-1
WynotW 2-0
Wisner-PilgerW 2-0
O'Neill
W 2-0
GibbonW 3-0
Wood RiverW 3-0
Doniphan/TrumbullW 3-0
at GibbonW 2-0
Wood River W 2-0
at St. Cecilia W 3-1
OrdW 3-0
Broken BowW 3-1
ConcordiaW 3-1
SyracuseW 3-2
Lincoln LutheranL 3-1
NeumannW 3-2

St Paul 2018 Girls Golf Schedule

OpponentResult
St Paul Invite3rd
Broken Bow InviteNSA
Loup City InviteNSA
Gibbon InviteNSA
Conference NSA
Ravenna InviteNSA
Centura Invite9th
District 10th

St Paul 2018/2019 Wrestling Schedule

OpponentResult
Wood River Invite7th
Cross County/OsceolaW 67-6
BurwellW 39-33
Wilbur ClatoniaL 49-29
ArlingtonL 51-30
Doniphan/TrumbullW 66-9
Minden W 48-36
Burwell Invite4th
Central City Invite7th
CentennialW 42-33
Minden W 51-28
CambridgeW 66-18
FranklinW 77-6
CozadL 45-30
Cross County6th
Conference3rd
PalmerW 54-19
Weeping Water W 52-27
BC/NG Invite9th
Aurora L 40-33
Scribner-SynderW 77-6
DoniphanW 57-16
HersheyW 48-29
RavennaW 58-24
Wood RiverW 51-27
District 2nd
State40th

Grand Island 2018/2019 Swimming & Diving Schedule

OpponentResult
Hastings TriangularB:2nd
G: 1st
LNS TriangularNTSA
Lincoln HighB: W 91-73
G: L 85-79
NorfolkB: L 98-66
G: L 93-71
LSE InviteB: 8th
G 14th
Kearney InviteB: 3rd
G: 3rd
at LNEB: L 95-79
G: W 105-77
Lincoln High InviteB: 3rd
G: 3rd
at FremontB: W 88-75
G: W 91-76
Lincoln East B: L 103-65
G: L 124-45
Westside MeetB: 4th
G: 8th
KearneyB: L 89-79
G: W 102-68
HACB: 6th
G: 9th
StateB: 9th
G: 20th

St Paul 2018 Softball Schedule

OpponentResult
Aurora W 9-8
GeringL 10-4
Central CityL 11-7
at Minden W 18-2
CozadW 9-7
Adams CentralL 20-1
Blue HillW 12-9
GICCW 11-3
at Polk County L 13-12
at CenturaL 14-3
Central City L 9-6
at Ord L 11-2
Blue Hill W 12-4
Blue Hill L 4-2
OrdW 8-0
Southern ValleyL 7-4
LexingtonL 10-5
Adams CentralL 14-3
at Fillmore CentralL 5-3
Blue RiverW 5-1
Twin River W 4-3
St. CeciliaL 11-0
MindenW 14-1
Southern ValleyL 10-4
GothenburgW 9-4
at Central CityL 8-2
York L 11-0
at Boone CentralW 10-7
Central CityL 7-5
OrdW 13-9
Central CityW 6-3
O'Neill L 12-2
GICC L 14-2
Adams CentralL 12-0