Wood River

[table “giccboyssoccer” not found /]

Wood River 19/20 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
Sandy Creek12/05
Centura12/07
Adams Central12/10
St Paul12/12
Blue Hill12/20
Gibbon12/21
Cozad Holiday12/27
Sandy Creek Holiday12/28
CC Holiday12/30
Amherst01/03
ALC01/09
Ravenna01/10
Sutton01/16
Broken Bow01/17
Shelton01/23
Central City01/24
Ord01/28
NE Christian01/30
Conference02/04
Conference02/07
Conference02/08
Minden02/13
Doniphan02/14
Kenesaw02/21
Sub02/24
Sub02/25
Sub02/27
District02/29
State3/12-3/14

Wood River 2019 Football Schedule

OpponentResult
at Doniphan-TrumbullL 58-0
BridgeportL 34-0
at Southern ValleyW 32-30
St. CeciliaWeek 4
at St. PaulWeek 5
at CenturaWeek 6
GICCWeek 7
at HersheyWeek 8
GibbonWeek 9

Wood River 2020 Track & Field Schedule

OpponentResult
Concordia Invite03/20
Central City Invite03/24
St Paul Invite03/31
Wood River Invite04/07
Ravenna Invite04/16
DT Invite04/21
CNTC04/27
LouPlatte05/01
FC Invite05/07
District05/14
State05/22-23

Wood River 19/20 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
Sandy Creek12/05
Centura12/07
Adams Central12/10
St Paul12/12
Blue Hill12/20
Gibbon12/21
Cozad Holiday12/27
Sandy Creek Holiday12/28
Central City Holiday12/30
Amherst01/03
ALC01/09
Ravenna01/10
Sutton01/16
Broken Bow01/17
GICC01/21
Shelton01/23
Central City01/24
Ord01/28
NE Christian01/30
Conference02/04
Conference02/06
Conference02/08
Minden02/13
Doniphan02/14
Sub02/17
Sub02/18
Sub02/20
District2/28
State03/05-03/07

Wood River 2019 Volleyball Schedule

OpponentResult
Arcadia/Loup CityW 3-0
Doniphan-TrumbullW 2-0
Blue HillL 2-1
Central CityW 3-2
OrdL 2-1
CenturaL 2-1
Southern ValleyL 2-1
SEML 2-1
AmherstL 2-1
GICCL 3-0
Ravenna09/19/2019
Holdrege09/24/2019
Riverside Invite09/28/2019
Riverside Invite09/28/2019
Riverside Invite09/28/2019
St Cecilia Invite10/01/2019
St Cecilia Invite10/03/2019
Ravenna10/08/2019
Shelton10/08/2019
Conference10/14/2019
Conference10/16/2019
Conference10/17/2019
Centennial Invite10/19/2019
Centennial Invite10/19/2019
Centennial Invite10/19/2019
St. Paul10/24/2019
Gibbon10/24/2019
Sub-District10/28/2019
Sub-District10/29/2019
District11/02/2019
State11/07/2019
State11/08/2019
State11/09/2019

Wood River 2019 Cross Country Schedule

OpponentResult
GINW InviteB: 7th
G: 5th
Gibbon InviteB: 8th
G: 8th
Lexington InviteNTS
Ravenna Invite09/19/2019
Ord Invite09/27/2019
UNK Invite09/30/2019
LouPlatte10/08/2019
Districts10/17/2019
State10/25/2019

Wood River 2020 Boys Golf Schedule

OpponentResult
Adams Central03/31
ALC Invite04/04
Wood River Invite04/07
D/T HSC Tri04/13
Adams Central Invite04/20
Gibbon Invite04/23
KCHS Invite04/28
HSC invite04/30
GICC Invite05/05
LouPlatte05/07
D/T05/11
District05/18-05/19
State05/27-05/28

Wood River 19/20 Wrestling Schedule

OpponentResult
ALC12/05
Broken Bow12/05
Ravenna Invite12/06
Minden12/12
Wood River Invite12/13
Sutton Duals12/20
Sutton Duals12/20
Sutton Duals12/20
Sutton Duals12/20
Sutton Duals12/20
BCNG Duals12/21
BCNG Duals12/21
BCNG Duals12/21
BCNG Duals12/21
BCNG Duals12/21
Wood River Duals01/04
Wood River Duals01/04
Wood River Duals01/04
Wood River Duals01/04
Wood River Duals01/04
Burwell Invite01/10
Central City01/16
Gibbon Invite01/18
LouPlatte01/25
Central Valley Invite01/31
ALC Duals02/07
ALC Duals02/07
ALC Duals02/07
ALC Duals02/07
ALC Duals02/07
Districts02/14-02/15
State02/20-02/22

GICC/DT/WR 2019 Softball Schedule

OpponentResult
Lakeview W 14-2
FairburyW 7-5
YorkCanceled
O'NeillL 4-3
St. Paul W 10-6
Ord W 16-8
Central CityW 9-6
Seward L 6-3
Platteview L 9-6
Kearney CatholicL 8-0
Minden W 18-0
GeringL 7-1
McCook L 6-4
GothenburgW 11-2
Blue HillW 10-5
Adams CentralL 6-4
GINWL 9-0
Hastings L 5-0
BenningtonL 14-2
HoldregeW 12-0
Crete L 15-3
Twin River 09/19/2019
Wahoo09/24/2019
York09/24/2019
Seward09/26/2019
LSE Invite09/28/2019
LSE Invite09/28/2019
LSE Invite09/28/2019
Hastings 09/30/2019
Aurora09/30/2019
Conference10/04/2019
Conference10/04/2019
Conference10/04/2019
District10/07/2019
District10/08/2019