Arcadia-Loup City

Arcadia-Loup City 2020 Football Schedule

OpponentResult
Elm CreekL 22-20
Nebraska ChristianL 46-42
AinsworthW 66-14
AmherstW 32-7
RavennaW 46-18
BurwellL 28-22
Shelby RCW 76-26
Anselmo MernaW 38-0
AmherstW 70-23
StantonL 56-14

Arcadia-Loup City 20/21 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
Broken BowL 53-41
PleasantonW 65-25
Anselmo-MernaW 55-43
GibbonPPD
Central ValleyW 63-51
AmherstL 65-35
St PaulL 69-34
Shelby RCW 59-46
C/LEIGHW 30-29
Wood RiverW 58-49
Central CityL 55-50
SheltonL 55-45
RiversideW 50-42
South LoupW 51-26
RavennaW 51-28
OrdPPD
Burwell01/29
Conference02/01
Conference02/02
Conference02/04-02/05
Conference02/06
Ansley-Litchfield02/09
Centura02/12
Doniphan02/19
Sub02/22
Sub02/23
Sub02/25
District02/27-03/02

Arcadia-Loup City 2021 Boys Golf Schedule

OpponentResult
Ravenna Quad03/30
ALC Invite04/03
Ord Invite04/06
Ravenna/KC Tri04/13
Adams Central Invite04/20
Gibbon Invite04/22
Centura Invite04/29
Broken Bow Invite04/30
LouPlatte05/06
Ord05/10
District05/17
State05/25-26

Arcadia-Loup City 2020 Cross Country Schedule

OpponentResult
St Paul InviteB: 6th
G: 5th
Gibbon InviteB: 9th
G: 4th
ALC InviteNSA
Broken Bow InviteB: 10th
G: 10th
Ravenna InviteB: 9th
G: 6th
Ord InviteB 6th
G: 6th
UNK InviteB: 12th
G: 16th
LouPlatteNSA
DistrictB: 5th
G: 5th
StateB:
Ty Greenland 59th
Jarrod Gappa 71st
G:
Jessica Heyen 65th

Arcadia-Loup City 20/21 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
Broken BowL 52-27
PleasantonL 64-34
Anselmo-MernaL 57-34
GibbonPPD
Central ValleyW 34-33
AmherstL 51-22
St PaulL 48-34
Shelby RCW 46-35
C/LEIGHL 57-43
Wood RiverL 66-29
Central CityL 47-28
SheltonL 48-25
RiversideW 48-25
South LoupL 58-35
RavennaL 51-23
OrdPPD
Doniphan01/26
Burwell01/29
Conference02/01
Conference02/02
Conference02/04-02/05
Conference02/06
Ansley-Litchfield02/09
Centura02/12
Sub02/15
Sub02/16
Sub02/18
District02/26

Arcadia-Loup City 2021 Track & Field Schedule

OpponentResult
Concordia Invite03/19
ALC Invite03/25
GICC Invite04/02
South Loup Invite04/08
Burwell Invite04/16
Palmer Invite04/22
Gibbon Invite04/22
NE Track Festival04/23
Central NE Track04/26
LouPlatte04/30
Ord Invite05/06
District05/13
State05/21-22

Arcadia-Loup CIty 2020 Volleyball Schedule

OpponentResult
Wood RiverL 3-0
CenturaL 2-0
DoniphanL 2-0
AmherstL 2-0
KenesawL 2-0
RavennaL 2-0
St. PaulL 2-0
RavennaL 2-1
Sandy CreekW 2-1
Doniphan L 2-0
Ansley-LitchfieldL 3-1
Central ValleyCOVID
GibbonL 3-0
SheltonCOVID
AmherstL 2-0
BurwellL 3-0
A/ML 3-0
Central CityL 3-1
OrdL 3-0
Central CityW 3-1
St PaulL 3-0
GibbonW 2-0
West HoltL 2-0
GibbonW 2-0
CenturaL 2-0
RavennaL 2-0
Twin LoupL 3-1
SEMCovid
RavennaL 3-0

Arcadia-Loup City 20/21 Wrestling Schedule

OpponentResult
Broken BowL 69-12
Wood RiverW 48-18
CenturaW 46-24
Loomis BertrandW 42-18
Ravenna L 63-18
Twin LoupL 48-24
AM Invite5th
AinsworthW 48-30
Burwell L 42-30
C/LEIGHW 57-24
RavennaL 54-27
GICCW 66-12
Amherst Invite5th
Centura W 48-27
Ravenna L 52-30
PalmerW 36-24
Palmer Invite1st
Conference6th
Ord Invite01/29
ALC Duals02/05
ALC Duals02/05
ALC Duals02/05
ALC Duals02/05
Subdistrict02/06
District02/12-02/13
State02/18-20

Arcadia-Loup City 2020 Girls Golf Schedule

OpponentResult
Doniphan Trumbull Invite7th
KCHS InviteNTS
St Paul InviteNSA
Awarii7th
ALC InviteNSA
Broken BowL 172-290
Gibbon InviteDivision B: 4th
Division C: 5th
LouPlatteNSA
Ravenna Invite5th
Centura InviteNSA
Districts10th
StateNA