Elm Creek

Elm Creek 2019 Football Schedule

OpponentResult
at OvertonW 21-0
ArapahoeW 59-8
MorrillW 31-0
at BurwellW 36-28
at South LoupW 14-12
AmherstW 47-0
at Ansley-LitchfieldW 42-16
Arcadia-Loup CityL 38-30
PalmerW 45-6
BurwellL 50-13

Elm Creek 19/20 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
Shelton W 62-31
Southern Valley L 56-50
Alma W 68-41
SEMW 56-35
Ansley-Litchfield W 59-46
MindenW 64-51
Bertrand W 68-39
GibbonW 45-38
DTL 45-37
LoomisL 66-59
Wilcox-Hildreth W 61-20
Axtell W 63-56
Kenesaw W 67-27
Pleasanton L 57-54
Franklin W 68-36
RavennaL 60-58
OvertonW 88-30
AxtellL 58-56
AmherstL 53-49
Amherst W 64-59
YutanL 67-47
HILINE02/21
Sub02/24
Sub02/25
Sub02/27
District02/29
State03/12-03/14

Elm Creek 2020 Boys Golf Schedule

OpponentResult
Cambridge Invite04/01
ALC Invite04/04
HILINE Invite04/06
Arapahoe Invite04/14
Alma Invite04/21
KCHS Invite04/28
Overton Invite05/01
FKC05/05
Bertrand Invite05/14
District05/18-19
State05/27-28

ECO 2019 Cross Country Schedule

OpponentResult
Gibbon InviteB: 3rd
G: 1st
ALC InviteB: 1st
G: 2nd
Alma InviteB: 2nd
Franklin InviteB: 3rd
G: 2nd
UNK InviteB: 24th
G: 24th
FKCB: 2nd
G: 1st
Wilcox-Hildreth InviteB: 1st
G: 1st
Districts B: 8th
G: 6th
State Tournament G: Keim 65th

Elm Creek 19/20 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
Shelton W 61-18
Southern Valley W 58-55
Alma W 67-38
SEMW 63-29
Ansley-Litchfield W 50-26
Minden L 54-44
Bertrand W 44-23
GibbonW 57-31
DTW 49-46
LoomisW 47-35
Wilcox-Hildreth W 61-40
Axtell W 45-23
Kenesaw W 63-29
Pleasanton L 72-33
Franklin W 44-26
RavennaL 46-43
Overton L 43-40
AmherstW 47-26
LoomisL 64-46
OvertonW 51-46
ElwoodW 50-44
AmherstW 59-30
Maxwell02/18
Sub02/20
Sub02/28
State03/05-03/07

Elm Creek 2020 Track & Field Schedule

OpponentResult
UNK Invite03/19 OR 3/20
WH Invite03/27
Wood River Invite04/07
Shelton Invite04/16
Arapahoe Invite04/22
Lexington Invite04/24
FKC05/01
Elm Creek Invite05/08
District05/13 or 05/14
State05/22-23

Elm Creek 2019 Volleyball Schedule

OpponentResult
Amherst W 2-0
A/LW 2-0
Bertrand L 3-0
AxtellL 3-2
Arapahoe W 3-0
Southern ValleyL 2-1
Franklin W 2-0
SutherlandW 2-1
HersheyW 2-1
PleasantonL 2-0
Wilcox-HildrethW 2-0
Overton L 2-0
Anselmo-MernaW 2-0
South Loup L 2-0
SEMW 2-0
LoomisW 2-1
HILINEW 2-1
Pleasanton L 2-0
South Loup L 3-1
Alma W 3-2
Gibbon W 3-0
SEMW 2-1
PleasantonL 3-0
AxtellW 3-0
CozadW 3-0
Sutherland W 2-0
NPSPW 2-0
HILINEW 3-1
South LoupL 3-0

Elm Creek 19/20 Wrestling Schedule

OpponentResult
Ansley-LitchfieldL 36-29
AxtellL 42-27
Ravenna Invite13th
OvertonW 36-30
SouthwestL 33-18
NPSP Invite5th
A/M Invite9th
Ord L 48-24
RavennaL 54-21
Cambridge Invite10th
Pleasanton Invite11th
Burwell Invite13th
Elm Creek InviteCanceled
South Loup7th
Arapahoe Invite4th
FKC/TVC Invite6th
Districts6th
StateFeb 20-22
4q