Kenesaw

Kenesaw 2019 Football Schedule

OpponentResult
OvertonW 18-6
at PleasantonL 54-42
at Twin LoupW 51-6
AxtellW 38-7
at Lawrence-NelsonW 50-8
at FranklinW 1-0
Blue HillW 45-0
GiltnerW 52-14
Anselmo MernaW 56-34
PleasantonL 27-14

Kenesaw 19/20 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
Blue HillL 75-65
AlmaL 57-34
SheltonL 57-33
Doniphan-TrumbullL 68-18
Silver LakeW 56-47
Wilcox HildrethW 67-41
Harvard W 32-28
AxtellL 70-38
Wilcox-HildrethW 52-40
HarvardL 42-38
GiltnerW 34-33
Elm CreekL 67-27
Lawrence-NelsonL 39-38
FranklinW 41-38
PleasantonL 66-41
DeshlerL 53-29
Lawrence-NelsonW 46-43
DeshlerL 26-23
Blue HillW 50-42
Red CloudW 62-36
BertrandW 52-49
Wood River02/21
Sub02/24
Sub02/25
Sub02/27
Sub02/29
State03/12-03/15

Kenesaw 2020 Track & Field Schedule

OpponentResult
Crete College Invite03/24
Kenesaw Invite03/31
Wood River Invite04/07
Shelton Invite04/16
Gibbon Invite04/23
TVC05/02
Sandy Creek Invite05/07
District05/14
State05/22-23

Kenesaw 2019 Cross Country Schedule

OpponentResult
Hastings InviteNSA
Gibbon InviteNTS
ALC InviteNTS
Ravenna InviteNTS
UNK InviteNTS
TVCNSA
Franklin InviteNTS
Districts
State

Kenesaw 19/20 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
Blue HillL 58-25
AlmaL 50-41
LoomisL 53-45
SheltonL 46-33
Doniphan-TrumbullL 50-15
Silver LakeL 49-32
W/HL 55-45
HarvardW 45-38
AxtellW 38-32
Wilcox-HildrethW 36-27
HarvardW 38-18
GiltnerL 50-32
Elm CreekL 63-29
Lawrence-NelsonL 50-26
FranklinW 36-31
PleasantonL 55-16
DeshlerW 37-29
Blue HillL 50-26
FranklinL 40-27
Red CloudW 47-19
BertrandW 52-49
Franklin02/18
Sub02/20
District02/28
State03/05-03/07

Kenesaw 2019 Volleyball Schedule

OpponentResult
Heartland LuthernW 2-0
Spaulding AcedW 2-0
AmherstW 2-0
ALCL 2-1
SuperiorL 2-0
Doniphan TrumbullL 2-1
Lawrence-NelsonL 2-0
SuttonL 2-1
Friend W 2-0
Lawrence-NelsonL 2-0
HarvardW 2-0
DeshlerW 2-0
FranklinW 2-0
West HoltW 2-0
GiltnerL 2-0
Silver LakeL 3-1
HamptonW 3-0
Exeter-MilliganW 2-1
GibbonL 2-0
Blue HillW 2-0
FranklinW 2-0
McCool JunctionW 2-0
Lawrence-NelsonL 2-0
Red CloudW 2-0
BertrandL 3-1
DeshlerW 2-0
FranklinW 2-0
Lawrence NelsonL 3-0
SheltonW 3-0
AlmaW 3-2
AxtellW 3-2
Diller OdellL 3-0

Kenesaw 19/20 Wrestling Schedule

OpponentResult
Harvard Invite7th
Wood River Invite12th
Pope John Invite13th
Pleasanton Invite10th
Amherst Invite10th
Shelton InviteCanceled
Neligh Invite16th
Red Cloud Invite8th
FKC/TVC Invite11th
Districts12th
StateFeb 20-22
2q