Pleasanton

Pictures

Play By Play Podcasts

Coach/Player Interviews

Pleasanton 2020 Football Schedule

OpponentResult
BradyW 54-26
AxtellW 48-36
OvertonW 52-6
Ansley LitchfieldW 70-52
Sandhills ValleyW 58-48
South LoupW 30-8
Twin LoupW 52-14
Sandhills ThedfordL 77-24
MullenW 46-24
WynotW 46-30
Sandhills ThedfordL 50-8

Pleasanton 20/21 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
AxtellW 70-62
ALCL 65-25
CozadW 59-53
HILINEW 73-62
South LoupW 66-24
OvertonW 69-43
Wilcox-HildrethW 84-54
AMW 59-47
Ravenna L 68-34
Silver LakeL 51-35
PalmerW 67-48
Twin LoupW 49-32
Central ValleyL 72-46
AmherstL 82-45
SEML 56-52
Elm CreekL 70-42
KenesawL 59-51
Amherst02/02
FKC02/05
FKC02/06
Loomis02/12
Shelton02/13
Ansley-Litchfield02/19
Sub02/22
Sub02/23
Sub02/25
District02/27-03/02
State03/11
State03/12
State03/13

Pleasanton 2021 Boys Golf Schedule

OpponentResult
Pleasanton Invite04/01
HILINE Inv04/06
Arapahoe Invite04/13
St Paul Invite04/22
Centura Invite04/29
Overton Invite04/30
FKC05/04
Franklin Invite05/11
District05/17-18
State05/25-26

Pleasanton 2020 Volleyball Schedule

OpponentResult
BradyW 3-0
OvertonW 2-0
LoomisW 2-0
Anselmo-MernaW 3-0
Central ValleyW 3-0
HersheyW 2-0
Wood RiverW 2-0
Elm CreekW 2-0
Twin Loup W 2-0
North CentralW 2-0
GICCW 2-1
Ord W 2-0
StuartW 2-0
Wilcox-HildrethW 3-0
Sandhills ValleyW 3-0
BetrandW 2-0
GiltnerW 2-0
Hitchcock CountyW 2-0
Elm CreekW 2-0
HILINEW 2-0
South LoupW 3-0
AxtellCOVID
AmherstW 3-0
A/LW 2-0
Elm CreekW 3-0
OvertonW 3-0
SEM Covid
Ansley LitchfieldW 2-0
LoomisW 2-0
AxtellW 3-0
AmherstW 3-1
Anselmo-MernaW 3-0
Johnson BrockW 3-1
MeadW 3-0
BerganW 3-0
Class D1 Champs!

Pleasanton 2021 Track & Field Schedule

OpponentResult
UNK Invite03/19
WH Invite03/26
Pleasanton Invite04/01
South Loup Invite04/09
Shelton Invite04/15
Overton Invite04/20
Lexington Invite04/23
FKC04/30
AL Invite05/06
District05/12
State05/21-22

Pleasanton 20/21 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
AxtellW 57-16
ALCW 64-34
CozadW 64-22
HILINEW 65-20
South LoupW 66-24
OvertonW 55-25
Wilcox-HildrethW 70-26
Anselmo-MernaW 66-38
Ravenna W 59-34
Silver LakeW 76-39
PalmerW 67-24
Adams CentralL 48-46
Central ValleyW 57-25
AmherstW 69-42
SEMW 39-28
Ansley-LitchfieldW 65-24
Elm CreekW 58-34
KenesawW 67-35
FKC02/01
FKC02/04
FKC02/06
Loomis02/12
Shelton02/13
Sub02/15
Sub02/16
Sub02/18
District02/26
State03/04
State03/05
State03/06

Pleasanton 20/21 Wrestling Schedule

OpponentResult
AxtellL 28-6
Elm CreekL 30-12
A/LL 42-9
SW Invite8th
Osceola Invite13th
Sutherland 9th
Pleasanton Invite13th
Central City Invite15th
Shelton Invite8th
Madison Invite12th
Neligh Invite21st
Arapahoe Invite01/30
FKC/TVC Invite02/04
Sub Districts02/06
Disticts02/12-13
State02/18-20