St. Paul

St. Paul 2019 Football Schedule

OpponentResult
at Central CityW 34-13
Southern ValleyW 38-0
Norfolk CatholicW 27-6
at MalcolmW 50-7
Wood RiverW 41-0
at GibbonW 29-10
at O'NeillW 46-12
CenturaW 57-7
at GICCW 57-20
CenturaW 36-0
DC AquinasW 25-10
at Oakland CraigL 54-13

St Paul 2019 Cross Country Schedule

OpponentResult
St Paul InviteNSA
Gibbon InviteB: 4th
Centura InviteB: 2nd
Broken Bow InviteB: 5th
Central City InviteB: 5th
BC/NG InviteNSA
UNK InviteB: 2nd
Conference B: 1st
District B: 1st
StateB: 3rd

St Paul 2019 Girls Golf Schedule

OpponentResult
DT InviteNSA
KCHS InviteNTS
St Paul InviteNTS
Broken Bow InviteNSA
Loup City InviteNSA
Gibbon InviteNSA
Conference NSA
Ravenna InviteNSA
Centura InviteNSA
District 12th

St Paul 19/20 Boy's Basketball Schedule

OpponentResult
Gibbon W 51-40
DoniphanW 49-46
Wood River W 45-30
Fillmore Central W 83-37
Tri CountyW 66-49
ALCW 49-34
Broken Bow W 63-26
O ConcordiaW 53-46
North Bend L 72-55
Scotus L 56-39
BC/NGW 68-41
Sandy CreekL 46-44
Adams CentralL 63-33
Central City W 62-31
Ord PPD
Minden W 37-16
Centura W 55-47
Central City W 61-40
CenturaL 51-45
RavennaW 48-42
RavennaW 68-59
HoldregeW 76-27
GICCL 52-45
Central CityW 62-55
Adams CentralL 56-42
North Bend CentralW 45-44
Adams CentralL 65-42

St Paul 2020 Boys Golf Schedule

OpponentResult
Ord Invite04/07
High Plains/CC Tri04/14
CC Scramble04/20
St Paul Invite04/23
KCHS Invite04/28
Centura Invite04/30
GICC Invite05/05
Conference05/07
Fullerton Invite05/12
District05/18-05/19
State05/27-05/28

St Paul 2019 Volleyball Schedule

OpponentResult
David City W 3-0
Ord W 3-0
HoldregeW 2-0
Broken BowW 2-0
NPSPW 2-0
Loup CityW 2-0
RavennaW 2-0
Centura W 3-0
GeringW 2-0
Kearney CatholicW 2-0
OgallalaW 2-0
Adams CentralW 3-0
BerganW 2-0
EV W 2-0
RandolphW 2-0
Boyd CountyW 2-0
Central City W 3-0
Lakeview W 3-0
Doniphan-Trumbull W 3-0
Wisner-PilgerW 2-0
Norfolk CatholicW 2-0
Clarkson/LeighW 2-0
D/TW 3-0
OrdW 3-0
ALCW 3-0
GibbonW 2-0
Wood River W 2-0
BC/NGW 3-0
LakeviewW 3-0
Logan ViewW 3-0
Battle CreekW 3-0
Broken BowW 3-1
Lincoln LutheranL 3-1
C1 Runner Up!

St Paul 19/20 Girl's Basketball Schedule

OpponentResult
Gibbon W 56-44
DoniphanW 43-15
Wood River W 59-24
Fillmore Central L 49-36
Tri CountyW 60-22
ALCW 61-37
Broken Bow W 57-34
O ConcordiaW 52-38
North Bend L 38-34
Scotus W 42-37
BC/NGW 44-41
Sandy CreekW 55-23
Adams CentralW 59-39
Central City W 68-39
Ord W 51-42
Minden W 53-39
Centura W 54-43
CenturaW 46-29
Wood RiverW 50-23
OrdW 58-51
RavennaW 63-42
Holdrege W 76-27
LakeviewW 50-31
ScotusW 38-33
SyracuseW 41-33
WahooW 41-38
Lincoln ChristianL 68-59
Adams CentralL 44-41
C1 4thPlace

St Paul 2020 Track & Field Schedule

OpponentResult
ALC Invite03/27
St Paul Invite03/31
Adams Central Invite04/09
CC Invite04/17
Gibbon Invite04/23
Conference 05/01
Broken Bow Invite05/05
Ord Invite05/07
District 05/14
State 05/22-23

St Paul 2019 Softball Schedule

OpponentResult
Aurora L 13-2
GeringL 15-3
Central CItyL 10-6
GICCL 10-6
Minden W 12-1
McCookW 9-4
CozadL 13-1
Blue HillW 11-9
Cross County W 13-4
CenturaW 13-9
Central City L 13-6
OrdW 11-8
Blue Hill W 12-7
Blue Hill L 9-6
Kearney CatholicL 12-3
MindenW 17-3
OrdL 10-5
Fillmore CentralW 12-2
Blue RiverL 6-2
Twin River L 15-8
St. CeciliaL 10-2
Southern ValleyW 11-4
GothenburgL 10-6
Adams CentralCANCELLED
York CANCELLED
Boone CentralW 7-6
OrdL 13-11
CCV13-4
HastingsL 13-1
GINWL 13-9

St Paul 19/20 Wrestling Schedule

OpponentResult
Broken Bow Invite3rd
Wood River Invite3rd
Adams CentralL 51-18
BurwellL 54-30
WCW 40-36
ArlingtonW 43-28
SVW 75-6
Minden W 42-31
Burwell Invite3rd
Central City Invite4th
Aurora L 58-18
OrdL 45-36
Cross County Inv8th
CenturaW 77-6
Conference4th
PalmerW 48-34
Weeping Water W 64-13
BC/NG Invite3rd
DTW 57-22
GibbonW 58-15
ALCW 63-18
Kearney CatholicW 56-24
RavennaL 39-36
District 4th
State46th

Grand Island 19/20 Swimming & Diving Schedule

OpponentResult
KearneyB: W 55-39
G: L 48.5-45.5
HastingsB: W G: W
LSEB: L 50-48
G: L 62-39
LNSB: W 65-36
G: W 66-33
Lincoln HighB: W 89-78
G: W 95-73
LSE InviteB: 4th
G: 16th
Kearney InviteB: 2nd
G: 4th
LNE TRINSA
Lincoln High InviteB: 3rd
G: 3rd
Westside InviteB: 3rd
G: 9th
FremontPPD
Lincoln East B: L 102-67
G: L 136-34
KearneyB: L 223-147
G: L 247-151
HACB: 4th
G: 9th
StateB: 9th
G: NTS